strona głównamapa stronykontaktZrelaksowana młoda kobieta podczas masażu pleców - przed nią kwiaty i świece

Oferta
Lekko uśmiechnięta młoda kobieta podczas masażu głowy - we włosach płatki czerwonych róż
Serdecznie polecam
fotocisowska.pl
Masaż leczniczy Katowice - masaż kręgosłupa


Masaż leczniczy Katowice — masaż kręgosłupa Katowice

Masaż kręgosłupa zalicza się do masażu leczniczego i jest uzupełnieniem pełnej terapii. Głównymi przesłankami do wykonania takiego zabiegu są bóle związane ze zwyrodnieniowym zapaleniem stawów. Ból, który im towarzyszy utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego nie należy zwlekać z umówieniem się na masaż leczniczy. Katowice są dużym miastem, na którego terenie działam i od wielu lat pomagam pacjentom, którzy zmagają się z dolegliwościami bólowymi różnych partii ciała.

Masaż leczniczy Katowice — na czym polega?

Masaż kręgosłupa (Katowice) składa się z kilku ruchów wykonywanych na konkretnych odcinkach tej części ciała. Ten rodzaj masażu wykonywany jest w pozycji leżącej, aby zachować stabilność podczas terapii. Stosowanych jest pięć głównych technik, które skutecznie niwelują ból oraz napięcie mięśni:

  • głaskanie,
  • rozcieranie,
  • ugniatanie,
  • oklepywanie,
  • wibracje.

Ważne jest to, że wykonuje je się nie tylko w jednym miejscu, a w różnych odcinkach kręgosłupa. Zacząć można od głaskania odcinka lędźwiowego, a następnie skierować się ku łopatkom oraz ramionom. Głaskanie jest wykonywane w różny sposób, to znaczy nie tylko w linii prostej. Lubianą techniką jest ruch kolisty oraz zygzakowaty. W dalszej części masażu rozciera i ugniata się poszczególne odcinki, a następnie oklepuje się je. Warto użyć też wibracji w końcowym etapie sesji.

Masaż kręgosłupa Katowice — co daje?

Główną zaletą kompleksowego masażu kręgosłupa w Katowicach jest oczywiście uśmierzenie bólu utrudniającego wykonywanie codziennych czynności. Nie jest to jednak jedyna korzyść, jaką można zyskać po wykonaniu profesjonalnego masażu kręgosłupa. Regularne oddawanie się sesjom u doświadczonego masażysty skutkuje także wzmocnieniem mięśni oraz ich rozluźnieniem. Masaż leczniczy (Katowice) jest szczególnie istotny dla osób o siedzącym trybie pracy.

Masaż kręgosłupa (Katowice) stymuluje także przepływ limfy i krwi, co poprawia układ krążenia. Ma to wpływ na m.in. przyspieszoną regenerację mięśni. Osoby intensywnie trenujące powinny dbać o ten aspekt regularnie. Zwiększony przepływ krwi oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych to także szansa na lepsze dotlenienie komórek w całym organizmie. Całościowo masaż kręgosłupa w Katowicach, który oferuję, przekłada się na wzmocnienie układu odpornościowego, nerwowego oraz na lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Masaż kręgosłupa Katowice — kontakt

Jeżeli interesuje Cię masaż leczniczy kręgosłupa w Katowicach, chcesz zredukować stres oraz pozbyć się uporczywego bólu, to taka kuracja jest odpowiednia dla Ciebie. Zachęcam także do zapoznania się z pozostałymi rodzajami masażu, które oferuję. Warto jednak nadmienić, że usługa, która cieszy się dużą popularnością wśród moich pacjentów to właśnie masaż leczniczy. W Katowicach znajduje się mój gabinet, gdzie pomagam wielu osobom chcącym poprawić swoje zdrowie oraz sprawność fizyczną.

Serdecznie zapraszam do skontaktowania się w celu umówienia na masaż leczniczy w Katowicach. W szczególności polecam masaż kręgosłupa (Katowice), który niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych.


Regulamin Rodo , 40-103 Katowice, ul. Dębowa 16a, tel.600 942 380 e-mail informacje@masaz-leczniczy.katowice.pl