strona głównamapa stronykontaktZrelaksowana młoda kobieta podczas masażu pleców - przed nią kwiaty i świece

Oferta
Lekko uśmiechnięta młoda kobieta podczas masażu głowy - we włosach płatki czerwonych róż
Serdecznie polecam
fotocisowska.pl
Drenaż limfatyczny Katowice


Drenaż limfatyczny (Katowice) został stworzony przez duńskiego lekarza Emila Vodder. Metoda masażu limfatycznego, którą opracował, to efekt dwudziestu pięciu lat studiów oraz badań klinicznych. Upubliczniona w 1934 roku przez Voddera bardzo szybko zyskała uznanie. Technika masażu limfatycznego stosowana jest do dzisiejszego dnia jako masaż ogólny oraz metoda pielęgnacji twarzy. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów fizykalnych. Zainteresowanie nim zainicjowało powstanie wielu technik oraz sposobów postępowania, jednakże sam mechanizm oddziałujący na układ limfatyczny pozostał bez zmian.

Podczas drenażu limfatycznego usuwane są zastoiny limfy powstające w skutek stanów zapalnych będące skutkami przewlekłych chorób zakaźnych, nowotworowych, czy nerek. Zlikwidowanie zastoin (Trudna do usunięcia, uwięziona w tkankach od dłuższego czasu limfa), czy usunięcie obrzęków, zapobiega rozwijaniu się tych chorób i często przyśpiesza powrót do zdrowia, lub umożliwia codzienne funkcjonowanie, np. u pacjentów po mastektomii.

Drenaż limfatyczny w Katowicach pozytywnie wpływa na zaburzenia gospodarki wodnej w mięśniach, na zmiany skórne, na zaburzenia w wydzielaniu błon śluzowych i na zapalenia zatok. Z tego powodu ma duże zastosowanie w zmniejszaniu skutków cellulitu, rozstępów, czy na zmniejszenie bólów głowy.

Masaż drenażu limfatycznego wykonuję w gabinecie masażu w Katowicach, zapraszam do kontaktu.

Czytaj więcej

Drenaż limfatyczny Katowice — dla kogo?

W związku z rosnącym zainteresowaniem drenażem limfatycznym coraz więcej osób zastanawia się, czy jest to zabieg dla nich. Warto mieć na uwadze, że ta metoda ma na celu usunięcie obrzęków spowodowanych zastojem limfy w naczyniach. Pobudzona limfa, która zaczyna ponownie krążyć, poprawia i przyspiesza regenerację tkanek m.in. po urazach. Kto może skorzystać z drenażu limfatycznego w Katowicach? Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom, które cierpią na choroby jak na przykład cukrzyca lub zwyrodnienie stawów. Wymienione schorzenia są częstymi przesłankami do wykonania drenażu, ponieważ jest on w stanie skutecznie usunąć zastoiny limfy. Drenaż limfatyczny to także doskonały pomysł na regenerację po intensywnym treningu lub w przypadku odchudzania. Cellulit towarzyszący wielu osobom to wynik m.in. problemów z krążeniem. Jeśli więc trenujesz i jednocześnie chcesz wzmocnić swój układ odpornościowy, to skorzystanie z drenażu limfatycznego w Katowicach jest dobrą decyzją.

Drenaż limfatyczny (Katowice) jest też zabiegiem przyspieszającym gojenie się urazów, także po operacji. Kobiety po zabiegu mastektomii lub po operacyjnym usunięciu tarczycy mogą borykać się z obrzękiem limfatycznym. Choroby metaboliczne czy też uczucie ciężkości nóg to kolejne przesłanki to poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. Katowice są miastem, w którym pacjenci chętnie korzystają z tej metody masażu, ponieważ przynosi on zadowalające efekty w krótkim czasie.

Drenaż limfatyczny Katowice — jakie są przeciwwskazania?

Tak jak w przypadku większości zabiegów, należy zwrócić także uwagę na przeciwwskazania do wykonania drenażu limfatycznego. Zależą one w głównej mierze od indywidualnej diagnozy, dlatego warto skonsultować chęć skorzystania z zabiegu z lekarzem.

Do najważniejszych przeciwwskazań do drenażu limfatycznego należą nowotwory, ale też nadciśnienie tętnicze czy zakrzepowe zapalenie żył. Są to choroby powszechne wśród osób w różnym wieku, więc tym bardziej zaleca się konsultację medyczną przed wykonaniem zabiegu. Poza tym każdy, kto cierpi na stany zapalne stawów, niewydolność nerek lub serca, miażdżycę czy żylaki również powinien mieć to na uwadze.

Jednak jak już wspomniano, zawsze należy podejść do tej kwestii indywidualnie, ponieważ drenaż limfatyczny w Katowicach jest zabiegiem dość bezpiecznym, który przynosi wiele korzyści. Serdecznie zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością wytłumaczę, na czym dokładnie polega zabieg oraz jak się go wykonuje, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.


Regulamin Rodo , 40-103 Katowice, ul. Dębowa 16a, tel.600 942 380 e-mail informacje@masaz-leczniczy.katowice.pl