strona głównamapa stronykontaktZrelaksowana młoda kobieta podczas masażu pleców - przed nią kwiaty i świece

Oferta
Lekko uśmiechnięta młoda kobieta podczas masażu głowy - we włosach płatki czerwonych róż
Serdecznie polecam
fotocisowska.pl
Drenaż limfatyczny w Katowicach


Drenaż limfatyczny został stworzony przez duńskiego lekarza Emila Vodder. Metoda masażu limfatycznego, którą opracował, to efekt dwudziestu pięciu lat studiów oraz badań klinicznych. Upubliczniona w 1934 roku przez Voddera bardzo szybko zyskała uznanie. Technika masażu limfatycznego stosowana jest do dzisiejszego dnia jako masaż ogólny oraz metoda pielęgnacji twarzy. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów fizykalnych. Zainteresowanie nim zainicjowało powstanie wielu technik oraz sposobów postępowania, jednakże sam mechanizm oddziałujący na układ limfatyczny pozostał bez zmian.

Podczas drenażu limfatycznego usuwane są zastoiny limfy powstające w skutek stanów zapalnych będące skutkami przewlekłych chorób zakaźnych, nowotworowych, czy nerek. Zlikwidowanie zastoin (Trudna do usunięcia, uwięziona w tkankach od dłuższego czasu limfa), czy usunięcie obrzęków, zapobiega rozwijaniu się tych chorób i często przyśpiesza powrót do zdrowia, lub umożliwia codzienne funkcjonowanie, np. u pacjentów po mastektomii.

Drenaż limfatyczny pozytywnie wpływa na zaburzenia gospodarki wodnej w mięśniach, na zmiany skórne, na zaburzenia w wydzielaniu błon śluzowych i na zapalenia zatok. Z tego powodu ma duże zastosowanie w zmniejszaniu skutków cellulitu, rozstępów, czy na zmniejszenie bólów głowy.

Masaż drenażu limfatycznego wykonuję w gabinecie masażu w Katowicach, zapraszam do kontaktu.


Regulamin Rodo , 40-103 Katowice, ul. Dębowa 16a, tel.600 942 380 e-mail informacje@masaz-leczniczy.katowice.pl