strona głównamapa stronykontaktZrelaksowana młoda kobieta podczas masażu pleców - przed nią kwiaty i świece

Oferta
  Lekko uśmiechnięta młoda kobieta podczas masażu głowy - we włosach płatki czerwonych róż
Serdecznie polecam
fotocisowska.pl
Masaż Katowice


Wiele państwowych i prywatnych placówek zarówno w Katowicach jak i w całej Polsce, oferuje obecnie różne rodzaje masaży. Najłatwiej z nich korzystać w dużych miastach, a także w miejscowościach uzdrowiskowych.

W Katowicach szczególną wagę przywiązuje się do rehabilitacji. Jednym z jej elementów jest masaż leczniczy będący mieszanką różnych technik.

Zlecone przez lekarza zabiegi powinny być wykonywane natychmiast po stwierdzeniu chorobowych zmian, lub przy nasilaniu się dolegliwości bólowych. Skuteczność jest wówczas największa, gdyż można wzmocnić poszczególne części ciała, zlikwidować stan zapalny, czy usunąć napięcia w konkretnych miejscach. Trudno czekać kilka miesięcy czując ból spowodowany chorobami reumatycznymi, przez rwę kulszową, lub na zlikwidowanie skutków porażenia nerwu twarzowego. Czasami ból nie pozwala zastosować leczniczych chwytów masażu. Trzeba wtedy przez kilka dni zażywać leki przeciwzapalne, a dopiero później rozpocząć terapię manualną.

Masaż często zalecany jest starszym osobom, ponieważ przynosi im ulgę i poprawia komfort życia.

Jeśli mają możliwość korzystania z serii co najmniej dwa razy w roku, mniej odczuwają dolegliwości związane z mało sprawnym narządem ruchu, z bólami głowy, ze zmianami w kośćcu, w mięśniach, w stawach, albo z problemami z krążeniem.

Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza zbyt małą ilość pieniędzy na rehabilitację, która w wielu krajach pełni ważną rolę podczas procesu leczenia. Traktowana jest tam także jako element profilaktyki zdrowotnej, dlatego dostępność do zabiegów jest powszechna.

U nas, w przychodniach i sanatoriach lekarze zlecają na ogół pięć masaży bolącego odcinka kręgosłupa (szyjny, piersiowy, lub krzyżowo lędźwiowy), uszkodzonej części kończyny górnej, lub dolnej, (np. bark, kolano), a w szczególnych wypadkach całej kończynę, albo całego kręgosłupa. W szpitalach zdarza się zlecenie na serię dziesięciu masaży dwóch kończyn np. dolnej i górnej, lub na mięśnie grzbietu razie odleżyn. Niestety taka oferta nie zaspakaja potrzeb wielu pacjentów. Organizm jest całością i wymaga indywidualnego podejścia. Przykładem jest zlecenie zabiegu uwzględniającego wyłącznie dolną część kręgosłupa przy rwie kulszowej. Dolegliwości spowodowane są wtedy stanem zapalnym nerwu biegnącego także przez tylną część kończyny dolnej, która z tego powodu powinna być również poddana terapii manualnej.

Niekomfortowe warunki w gabinecie masażu oddzielonym niekiedy od miejsc, w których wykonuje się inne zabiegi z zakresu fizykoterapii tylko przepierzeniem, a także konieczność przychodzenia o stałej porze bez uwzględniania możliwości pacjenta, zniechęcają wiele osób pracujących.

W moim gabinecie w Katowicach mam okazję obserwować osoby zgłaszające się na masaż po wystąpieniu pierwszych symptomów choroby.

Bardzo często wystarcza wtedy skorzystanie z kilku zabiegów, żeby poczuć się dobrze. Zauważam też dużą skuteczność systematyczności, gdy wymaga tego konieczność. Dzieje się tak, np. po usunięciu węzłów chłonnych. Trzeba wtedy likwidować zbierającą się limfę zapobiegając tworzeniu się zastoin.

W moim gabinecie w Katowicach staram się dbać o aspekt psychologiczny, który jest bardzo korzystny dla wszystkich pacjentów.

Chcąc temu sprostać prócz masaży leczniczych wykonuję też:

Jeśli mieszkasz lub jesteś przejazdem w Katowicach bądź w pobliżu, skorzystaj z oferty w gabinecie masażu leczniczego.

Ul. Dębowa 16 A.


Regulamin Rodo , 40-103 Katowice, ul. Dębowa 16a, tel. 600 942 380 e-mail informacje@masaz-leczniczy.katowice.pl