strona głównamapa stronykontakt



Zrelaksowana młoda kobieta podczas masażu pleców - przed nią kwiaty i świece





Oferta




  Lekko uśmiechnięta młoda kobieta podczas masażu głowy - we włosach płatki czerwonych róż




Serdecznie polecam
fotocisowska.pl




Rehabilitacja z wykorzystaniem masażu leczniczego


Słowo „rehabilitacja” pochodzi od łacińskiego zwrotu „habilitas” oznaczającego zręczność, czy sprawność. Dodanie przedrostka „re”, unaocznia dzisiejsze znaczenie powstałego określenia.

Wiele z zasad i metod stosowanych obecnie w rehabilitacji, ma wiekowe tradycje, choć dziedziną medyczną potwierdzoną naukowo stały się dopiero w XIX wieku. Obecnie to nowy kierunek działania i postępowania w ochronie zdrowia. Jego celem jest przywracanie sprawności fizycznej i psychicznej, np. sprzed choroby, czy wypadku, korygowanie wrodzonych wad postawy, ograniczanie niepożądanych skutków urazów, przyspieszanie procesu leczenia, a jeśli to niemożliwe, przystosowanie do życia w nowych warunkach zdrowotnych.

Jednym z elementów rehabilitacji leczniczej stosowanym najczęściej w celach poprawy ogólnej kondycji tkanek i złagodzenia bólu, jest profesjonalny masaż. Wymaga gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, dlatego powinien być wykonywany przez specjalistę posiadającego dyplom otrzymany tylko po odpowiedniej edukacji połączonej z praktykami w placówkach medycznych – szpitale, przychodnie zdrowia. W przeciwnym razie zamiast pomóc, może zaszkodzić.

Od kilkunastu lat łatwo dostępne są kursy przygotowujące tylko częściowo do wykonywania masażu. Efekty leczenia mogą być wtedy niewielkie. Zatrudnianie osób z dyplomami otrzymanymi po kursach jest odpowiednie w placówkach kosmetycznych. Z tego powodu warto sprawdzić kwalifikacje masażysty przed rozpoczęciem zabiegów dowiadując się jaki ma dyplom.

Masaż należy do najstarszych metod leczenia obok akupunktury, a także deprecjonowanych do niedawna baniek i ziołolecznictwa.

Na szczęście nigdy nie kwestionowano pozytywnego oddziaływania masażu na ludzki organizm. Coraz częściej stosuje się ten zabieg także w rehabilitacji zwierząt.

W starożytnym Rzymie Patrycjusze korzystali z masaży dla relaksu.

W Chinach łączono je z innymi, naturalnymi metodami leczenia wychodząc słusznie z założenia, że na pacjenta trzeba oddziaływać kompleksowo, a więc nie tylko przy pomocy farmakoterapii. Nigdy nie pomijano samopoczucia i kondycji psychicznej. Dłuższy kontakt z człowiekiem, ciepło jego rąk, miły nastrój i zapachowe olejki uzupełniały leczenie.

W wielu kulturach masaż był elementem obrzędów rytualnych. Łączono go z muzyką, śpiewem i robieniem tatuaży.

We wczesnym średniowieczu popularne były raczej uderzenia witkami i łaźnie parowe w celach higienicznych.

Od XIX w. zaczęto profesjonalnie badać wpływ masażu na ludzki organizm. Zauważono bardzo duże, pozytywne efekty w powrocie do zdrowia, gdy łączy się jego elementy z gimnastyką leczniczą i z innymi zabiegami fizykalnymi. Obecnie razem stanowią kompleksową rehabilitację leczniczą.

Powszechna świadomość, że skutkiem pełnego napięć stylu życia jest spadek odporności na choroby i stresy, wiedza o zbawiennym zapobieganiu tym problemom dzięki korzystaniu z profesjonalnych masaży, przyczyniła się do częstego korzystania z nich, a co za tym idzie do popularności rozmaitych rodzajów będących niekiedy modyfikacją klasycznego.

Stosuje się je nie tylko jako element dodawany do innych zabiegów, lecz również jako samodzielny sposób poprawiający stan fizyczny i psychiczny chorych, a także klientów salonów oferujących całą gamę zabiegów kosmetycznych, którzy pragną wypoczynku.

Wielu ludzi preferuje taką formę relaksu i leczenia, będącego zapobieganiem wystąpienia ewentualnych powikłań w zdiagnozowanych schorzeniach.

Gdy potrzebujesz wsparcia w leczeniu lub chcesz poprawić sobie nastrój, nie zwlekaj i skorzystaj z usług gabinetu masażu leczniczego Bożena Cisowska zlokalizowanego w Katowicach.


Regulamin Rodo , 40-103 Katowice, ul. Dębowa 16a, tel. 600 942 380 e-mail informacje@masaz-leczniczy.katowice.pl